Eesti linnriigistub, rahvastik vananeb ja töötajaskond kahaneb, kuid meil pole sellest veel ikka aru saadud, märkis majandusekspert Raivo Vare konverentsil „Tornifoorum 2015“.

- Raivo Vare on mures Eesti majandustuleviku pärast
- Foto: Raul Mee, Äripäev
„Täna pole veel Eestis ikka päris hästi aru saadud, kui halb olukord on – kõige optimistlikuma stsenaariumi järgi on meil aastaks 2040 miinus 70 000 töökätt ja mitte optimistlikud lubavad miinus 120 000-130 000 töökätt,“ nentis Vare,
vahendab Ärileht.Vare arutles teemal, milline on riigi strateegiline roll majanduses – on see pidur, vedur või kõrvaltvaataja. „Riikide eduvõimalusi määratlevad väga paljud asjad – ajaloolis-kultuuriline taust, geograafiline positsioon, suurus ja mõjukus, konkurentsivõimekus globaalses või ka piirkondlikus tööjaotuses, varustatus peamiste sisenditega nagu baasiline taristu, loodusvarad, energiakandjad, kvaliteetne inimvara. Motiveeriv sotsiaalne, välispoliitiline ja ka poliitiline keskkond,“ rääkis ta.
Vare sõnul võib mõne sisendi puudujääke osaliselt kompenseerida riigi toimimise efektiivsus. „Kui me võtame konkreetselt Eesti ette, siis Eesti puhul eeldaks väledust ja efektiivsust, ühtlast piirkondlikku arengut, arvestades meie suurust ja kõike muud,“ lisas majandusekspert. „Aga tegelikult Eesti linnriigistub, rahvastik vananeb kiiresti, töötajaskond kahaneb kiiresti."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!